W czasie letnim, kiedy za oknem sprzyja pogoda, życie codzienne częściej toczy się w ogrodzie lub na tarasie czy balkonie niż w czterech ścianach. W tym okresie nie brakuje również nagminnych spojrzeń ciekawskich sąsiadów.

Ten fakt zakłóca intymność i kameralność, która powinna sprzyjać odpoczynkowi w ogrodzie. Oprócz gapiów ciszę i harmonię odpoczynku często zakłócają uliczny hałas czy wiatr. Na szczęście jest kilka sposobów, aby temu zapobiec.

1. Kratka z kwiatami– naturalną ochroną zamieszczaną na balkonach lub tarasach jest duża drewniana kratka, po której wspinają się pnącza kolorowych kwiatów.

2. Parawany– zakup parawanu z materiału jest bardzo dobrym pomysłem, aby uzyskać, choć odrobinę intymności. Parawany sprawdzą się na balkonach, tarasach, a także ogrodach.

3. Ekrany– chronią nie tylko przed wiatrem, wzrokiem sąsiadów, ale również przed hałasem.

4. Kwietniki– wysokie kwietniki wykonane np. z euro palet również posiadają funkcję ochronną oraz ozdobną.

5. Naciągi z linek– to kolejny pomysł na naturalną, kwiecistą barierę chroniącą przed podmuchami wiatru, rumorem pochodzącym z ulicy czy spojrzeniem przechodniów.

6. Altana– to idealne miejsce na chwilę relaksu dla szczęściarzy posiadających swój kawałek ziemi. W dużej altanie można przygotować miejsce na grill lub palenisko.

7. Pawilon – jest to tańszy brat altany, lecz również skutecznie chroni przed wiatrem i sąsiadami jak droższa siostra. Pawilony dostępne są bez bocznych ścian lub z bokami w postaci zasłon.

8. Żywopłoty– aby spełniały funkcje ochronną, należy od posadzenia odczekać kilka lat. Jednakże, po osiągnięciu odpowiednich rozmiarów, nie tylko skutecznie kryją przed wpatrywaniem się sąsiadów, ale również efektywnie izolują przed wiatrem.

9. Maty– skuteczne są tylko w wypadku kiedy mamy je do czego przymocować. Właściwie sprawdzą się nie tylko na działce, która jest ogrodzona, ale również na balkonie.

10. Jednolite ogrodzenie– ten pomysł sprawdzi się tylko u właścicieli działek. Ogrodzenia wykonane z ceglanego lub kamiennego muru zatrzymają nawet rozpędzone auto ze zrozpaczonym paparazzi- amatorem w postaci sąsiada.
Post Your Thoughts