Lato jest okresem, w którym niejeden balkon zostaje przekształcony w mały, pachnący i kolorowy ogród. Oprócz modnych kolorowych kompozycji kwiatowych coraz częściej można zobaczyć monochromatyczne, białe kombinacje kwiatowe. Rzecz gustu.

Kwiaty balkonowe nie są trudne w uprawie. Wymagają jednak codziennego podlewania, szczególnie kiedy rosną w nasłonecznionym miejscu. Należy pamiętać, żeby je podlewać wieczorem, kiedy promienie słoneczne nie sięgają już kwiatów.

Jakie rośliny najczęściej sadzi się w balkonowych skrzyniach?

Jedną z najpopularniejszych roślin balkonowych jest pelargonia. W sklepach znaleźć można wiele odmian pelargonii, przeważnie różnią się wyglądem i wielkością kwiatostanu, który najczęściej występuje w kolorze różowym lub czerwonym.

Petunia jest kwiatem, który również bardzo dobrze znosi zmienne warunki pogodowe. Jest często kupowana jako roślina ozdobna na balkon, ponieważ bardzo obficie kwitnie. W sklepach ogrodniczych można kupić petunię w kolorze białym, żółtym, różowym, fioletowym, bordowym, a nawet niebieskim.

Kolejną rośliną ogrodową wybieraną również do skrzyń balkonowych jest Lobelia. Charakteryzuje się drobnymi, lekko błyszczącymi kwiatami. Lobelia bujnie kwitnie na różne kolory. Najczęściej kupowana jest w kolorze niebieskim, fioletowym lub różowym. Kwitnie od czerwca do późnej jesieni.

Uczep rózgowaty to kolejna roślina, która czaruje swoim wyglądem. Ma zwisające pędy pełne żółtych, drobnych kwiatków. Lubi nasłonecznione stanowisko, na którym kwitnie najobficiej. Systematycznie podlewany zniesie najostrzejsze upały i mocny wiatr.

Werbena ogrodowa cieszy się również popularnością wśród kwiatów zdobiących balkony. W zależności od odmiany może mieć pędy płożące lub wzniesione. Kwiaty werbeny są pachnące, występują najczęściej w kolorze białym, żółtym, bordowym i różowym. W dodatku roślina bardzo długie kwitnie. Zdobi balkony i tarasy kolorami kwiatów od czerwca do października.

Niecierpek jest również rośliną, o której warto pomyśleć podczas wyboru kwiatów na balkon. W zależności od odmiany niecierpek ma jedno lub dwubarwne kwiatostany. Kwitnie bardzo obficie na wiele kolorów m.in. czerwony, różowy, fioletowy. Niecierpki lubią lekko zacienione stanowiska, dlatego świetnie sprawdzą na balkonach, które są niedoświetlone.
Post Your Thoughts