Panel edycyjny
Polecamy Polecamy
Tu kupisz nasiona roślin egzotycznych

 

Krok po kroku: jak założyć ogród?

Krok po kroku: jak założyć ogród?

Dzisiejszy artykuł kieruję przede wszystkim do osób, które chcą dopiero założyć ogród. Może być to całkiem nowy ogród, otaczający właśnie wybudowany, nowy dom. Może być to też ogródek działkowy, który po kimś przejęliśmy i chcemy go odnowić, zrobić z niego raj dla naszych oczu i doskonałe miejsce letniego wypoczynku. Ale wiadomość ta przyda się też wszystkim, którzy już mają ogród i po prostu chcą coś w nim zmienić, np. całkiem od nowa założyć trawnik. Zrobić to krok po kroku, tak jak należy, aby służył nam przez całe lata.


W takich przypadkach przydają się wiadomości takie jak ta:

Budynki mieszkalne i oczywiście ogrody często lokalizuje się na nieużytkach, glebach ubogich i piaszczystych. Z miejscami tymi związana jest określona roślinność, a zwłaszcza chwasty. Niektóre, podobnie jak rośliny uprawne, potrzebują do wzrostu i rozwoju ściśle określonych warunków klimatyczno-glebowych, toteż rosnąc na danym terenie spełniają funkcję roślin wskaźnikowych, pozwalających na określenie, z jakiego typu glebami mamy do czynienia. Na glebach ciężkich, gliniastych, występuje komosa biała, kurzyślad polny, ostrożeń polny, łoboda rozłożysta, łopian większy, szczaw kędzierzawy, bylica pospolita, podbiał pospolity. Gleby słabe piaszczyste, ubogie w próchnicę, porasta babka wąskolistna, koniczyna polna, przymiotno kanadyjskie, turzyca piaskowa, bodziszek drobny i złocień polny...

Tak, wchodząc do zaniedbanego ogrodu, bez większego wysiłku po rosnących tam chwastach rozpoznasz typ gleby! Od przytoczonej tu rady rozpoczyna się niezwykły poradnik:

Krok po kroku: jak założyć ogród?

 

Jakie jeszcze sekrety kryje w sobie ten poradnik? To wszystkie czynności, opisane krok po kroku jak samodzielnie zaprojektować i założyć ogród. Przygotowanie terenu pod rabaty, założenie trawnika, zbudowanie murków, czy założenie instalacji nawadniającej... Z tym poradnikiem to wszystko okazuje się dziecinnie proste!

Najlepiej jednak jeśli przekonasz się sam! Na stronie internetowej sklepu z e-książkami (czyli książkami do czytania na komputerze) możesz pobrać darmowy fragment - 12 stron tego niezwykłego poradnika! Zobacz ile jest on wart:

Dowiedz się więcej,
pobierz darmowy fragment!

 

I co myślisz o tym poradniku? Jeśli darmowy fragment Cię zainteresował, jeśli chcesz mieć ten poradnik, to mam jeszcze jedną dobrą wiadomość. Wydawca wersji komputerowej daje Ci 100% gwarancję satysfakcji, albo zwrot pieniędzy. Jeśli kupisz poradnik Krok po kroku: jak założyć ogród? i nie spełni on Twoich oczekiwań, otrzymasz zwrot całej zapłaconej kwoty!

Dlaczego wydawca oferuje możliwość zwrotu pieniędzy? Bo jest przekonany, że poradnik Krok po kroku: jak założyć ogród? wskaże ci właściwą drogę i krok po kroku poprowadzi do celu, czyli pięknego, doskonale urządzonego ogrodu. A wtedy nie zechcesz oddać tej książki!

Dołącz do zadowolonych czytelników tego poradnika i posiadaczy wspaniałych ogrodów. Wersję elektroniczną poradnika już za chwilę możesz czytać na Twoim komputerze:

Zamów e-książkę:
Krok po kroku - jak założyć ogród?

 

To jeszcze nie koniec dobrych wieści! Gorąco zachęcam Cię do wypróbowania darmowego fragmentu poradnika w wersji elektronicznej. Skorzystaj choć z tych rad zawartych na 12 stronach dostępnych za darmo. Ale jeśli ten darmowy fragment Ci się spodoba, a wolisz czytać zwykłe książki - papierowe, tradycyjne wydanie poradnika Krok po kroku - jak założyć ogród? możesz zamówić w naszej księgarni ogrodniczej.

Zamów ksiażkę tradycyjną...

 

 

 

 

Rafał Okułowicz
Poradnik Ogrodniczy

0000-00-00 00:00:00
Wiadomości

Artykuły

Dlaczego hortensja nie kwitnie? Oto 2 najważniejsze powody!

Dlaczego hortensja nie kwitnie? Oto 2 najważniejsze powody!

Hortensje to krzewy o wspaniałych dużych kwiatostanach, najczęściej kulistych lub owalnych, barwy białej, niebieskiej, różowej bądź czerwonej. Możemy je podziwiać od początku lata aż do jesieni. Czasem jednak nie chcą zakwitnąć... Dlaczego?

Jak nawozić róże?

Jak nawozić róże?

Róże, podobnie jak wiele innych roślin ogrodowych, wymagają odpowiedniej pielęgnacji i nawożenia. Nawożenie róż rozpoczyna się wczesną wiosną, a odpowiednio wykonane nie tylko wpłynie na prawidłowy rozwój ulistnienia i kwiatów ale też zmniejszy podatność różanych krzewów na ataki chorób.

Truskawki - amatorska uprawa w ogrodzie

Truskawki - amatorska uprawa w ogrodzie

Te aromatyczne owoce rozpoczynają w naszych ogrodach czas zbiorów. Trudno znaleźć kogoś, kto oparłby się czerwonym, soczystym i słodkim truskawkom. Znajdzie się na nie miejsce w każdym ogrodzie. Dlatego warto się zapoznać z informacjami jak odpowiednio uprawiać truskawki.

 
strony www, sklepy internetowe, pozycjonowanie Copyright © 2006-2008 FloraPlanet. Wszelkie prawa zastrzeżone.